Osteopatyczne podejście do rozwoju mózgu

Czego się nauczysz

Po kursie będziesz wiedział więcej o anatomii, fizjologii i patologiach mózgu. Zdobędziesz wiele nowych narzędzi do pracy na mózgu i nauczysz się integrować pracę na mózgu z leczeniem całego ciała.

Dzień pierwszy

Teoria:

Jak leczenie osteopatyczne  wpływa na mózg? Zaczniemy od rozwoju embrionalnego mózgu. Zobaczymy, że rozwój mózgu jest powiązany z rozwojem  całego ciała. Przenalizujemy  różne ruchy mózgu , dzięki czemu zauważymy, że ruchy te powodują zmiany formy innych narządów takich jak serce, płuca, wątroby i jelita.

Praktyka:

Będziemy uczyć się pracować  na mózgu w sposób pośredni i bezpośredni. Nauczymy się odczuwać ruchy mózgu i działać na ciało w celu poprawy jego mobilności.

Dzień drugi

Teoria:

Anatomia ośrodkowego układu nerwowego. Poznamy  różne poziomy ośrodkowego układu nerwowego, ich  funkcje oraz patologie. Omówimy wpływ stresu na mózgu i patologie, takie jak MS, Parkinson, problemy behawioralne, zaburzenia snu itp.

Praktyka:

Będziemy używać sił embriologicznych, aby  wpływać na mózg. Nauczymy się pracować na każdej części mózgu poprzez stosowanie odpowiednich technik oraz korzystać z kompresji, aby wpływać na jądra i technik trakcyjnych do wywierania wpływu na włókna.

Dzień trzeci

Teoria:

Cztery dominujące neurotransmitery w mózgu to: dopamina, acetylocholina, serotonina i GAB. Każdy człowiek  ma wszystkie cztery neuroprzekaźniki, ale ich liczba jest cechą indywidualną. Ta cecha  wpływa na nasz charakter i zachowanie. Zmiany  neuroprzekaźników mogą powodować problemy. Omówimy  funkcje neuroprzekaźników oraz dowiemy się, co się dzieje w przypadku ich zmiany.

Praktyka:

Diagnostyka i leczenie zmian w różnych neuroprzekaźnikach. Każdy neuroprzekaźnik potrzebuje specjalnego podejścia osteopatycznego.  Studium przypadków.

Ważne informacje

  • Język wykładowy angielski, tłumaczenie konsekutywne.
  • Jest to szkolenie podyplomowe po ukończeniu, którego uczestnicy otrzymują certyfikat.
  • Uczestnicy: osteopaci (wystarczy zaświadczenie potwierdzające ukończenie studiów z zakresu osteopatii)
  • Miejsce szkolenia: Termy Maltańskie,Termalna 1, Poznań

Prowadzący szkolenie: Rene Zweedijk

Rene Zweedijk DO BSc Ost Med – holenderski osteopata od 1989. Jego wiedza z zakresu anatomii, neuroanatomii, fizjologii oraz prawie 25 letnie doświadczenie sprawiają, że należy do czołowych osteopatów na świecie.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *