A Sutural Approach to Osteopathy in the Cranial Field: 20-22 maja 2016 – zakończony

 

William Garner Sutherland, DO (1873-1954), rozwijając  osteopatię czaszkową zauważył, że kości czaszki połączone są razem  szwem (artykulacja) w sposób, który przypominał mu  skrzela ryby. To odkrycie zasugerowało  , że w głowie może być ruch. Do tego czasu, większość anatomów uważało, że kości czaski zostały scalone. Dr Sutherland był pierwszym, który dostrzegł subtelny, namacalny ruch w obrębie kości czaszki. Idąc dalej, odkrył, że ten rytmiczny ruch płynu odbywa się we wszystkich tkankach organizmu. „Podstawowy mechanizm oddechowy”, jak został nazwany, jest podstawą wszystkich procesów metabolicznych ciała. Daje życie, formy i treści  oraz napędza  wszystkie funkcje organizmu.

Osteopaci  przeszkoleni w tym zakresie mogą umieścić swoje ręce na dowolnej części ciała pacjenta i wpływać na ten ważny mechanizm. Podczas leczenia występują dynamiczne interakcje, gdzie D.O. wyczuwa ograniczenie mechaniczne i utrudniony przepływ płynu, stawia diagnozę, a następnie ułatwia uwalnianie. Leczenie to nie powinno być mylone z terapią czaszkowo-krzyżową .

Osteopatia czaszkowa  jest pomocna w leczeniu bólów głowy, urazów głowy, niemowląt, które przeżyły ciężki poród, plagiocefalii (asymetryczne głowy), infekcjach ucha i zakażenia zatok oraz wielu innym dolegliwościom. Jest stosowana  z pozytywnymi wynikami  między innymi w przypadku: zapalenie ucha środkowego, ciąży, porodu, zaburzeń napadowych, deficytów neurologicznych, problemów w nauce, problemów z zębami, normalizacji przepływu krwi i normalizacji funkcji układu autonomicznego. Jest też szczególnie przydatna w łagodzeniu bezsenności i kolki u niemowląt i noworodków.

Na początku rozwoju modelu czaszkowego doktor Sutherland leczył  szwy czaszkowe bezpośrednio za pomocą łagodnych metod. Te metody leczenia są proste do nauczenia, łatwe do zastosowania i pozwalają dotrzeć do struktur wewnętrznych, do których nie można dotrzeć za pomocą żadnych innych metod.

Na stanie

wolne miejsca.

3,200 

Data szkolenia: 20-22.05.2016