LMO 3: Osseous head: 9-11 lutego 2018 – zakończony

Czego się nauczysz

Kurs prezentuje nowe podejście do okolicy czaszkowej. Nie jest ono oparte na klasycznych technikach funkcjonalnych, ale na szczegółowej analizie struktur kostno-stawowych, przy użyciu testów prowokacyjnych (napięcia) na kluczowych punktach czaszki. Badanie jest szybkie, kompletne i precyzyjne. Hierarchizacja dysfunkcji poprzez testy hamowania prowadzi diagnozę w kierunku lezji dominującej w obszarze badania. Leczenie różnych dysfunkcji czaszkowych z wykorzystaniem techniki recoil jest proste i skuteczne. Uzyskane rezultaty, można natychmiast obiektywnie potwierdzić nie tylko przez testy prowokacyjne LMO, ale i przez klasyczne testowanie nasłuchem. Jest to kurs, który bez wątpienia zrewolucjonizuje praktykę osteopatii czaszkowej.

Program

– punkty kluczowe w obrębie czaszki
– architektura czaszki – podstawowe testy i leczenie różnych linii napięć występujących w czaszce (belki, słupy, łuki, kopuły i trapezowych)
– połączenia stawowe czaszki i membrany wewnątrzczaszkowe – podstawowe testy i leczenie z punktów kluczowych czaszki: RTM, staw skroniowo-żuchwowy, zęby, kości twarzoczaszki, zatoki, szwy sklepienia i więzozrost klinowo-podstawny

Warunkiem uczestnictwa w LMO3 jest ukończenie poprzednich modułów cyklu LMO.

Przedstawiony wyżej program nie jest wyczerpujący. Ostateczna treść kursu będzie dopasowana do stopnia zaawansowania grupy, a także będzie uwzględniać  potrzeby uczestników.

Ważne informacje

  • Język wykładowy francuski, tłumaczenie konsekutywne
  • Jest to szkolenie podyplomowe po ukończeniu, którego uczestnicy otrzymują certyfikat
  • Uczestnicy: osteopaci (wystarczy zaświadczenie potwierdzające ukończenie studiów z zakresu osteopatii)
  • Miejsce szkolenia: Termy Maltańskie,Termalna 1, Poznań

Prowadzący szkolenie: Jacques Michaud

    

       

 

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *