Pytania

Wizyta rozpoczyna się szczegółowym wywiadem pozwalającym osteopacie wybrać wstępny kierunek działania. Osteopata na pewno zapyta Cię o powód wizyty, kiedy zaczął się problem zdrowotny, w jakich okolicznościach się pojawił. Jeśli posiadasz dodatkowe badania, to zabierz je ze sobą, będą one analizowane w celu zweryfikowania założonej wcześniej drogi diagnostycznej.

Następnie terapeuta przechodzi do badania. Składa się ono z szeregu testów medycznych głównie z  zakresu ortopedii, neurologii, traumatologii. W skład badania wchodzi między innymi badanie ruchomości stawowej, tkankowej, powięziowej, napięcia mięśniowego, analiza postawy, nasłuchy tkankowe. Jeśli zajdzie taka potrzeba, zostaniesz skierowany do innego specjalisty, na dodatkową diagnostykę obrazową lub laboratoryjną.

Ostatnim etapem wizyty jest terapia. Osteopata znajduje miejsca o zwiększonym napięciu mięśniowym lub zablokowanie stawowe i  usuwa je za pomocą specjalistycznych technik manualnych.  Zgodnie z zasadami osteopatii, w terapię włączamy cały organizm, stąd osteopata pracuje na całym ciele, a nie tylko tam, gdzie występują dolegliwości. Terapia osteopatyczna prowadzona jest w oparciu o szeroką wiedzę z fizjologii, anatomii, biomechaniki.

Na wizytę u osteopaty warto przyjść w wygodnym, niekrępującym ubraniu. Najczęściej podczas wizyty należy zdjąć obuwie, zdejmowanie ubrań często nie jest konieczne.

Na wizytę u fizjoterapeutów strój do ćwiczeń tj. wygodne spodenki/spodnie, t-shirt. Obuwie na zmianę nie jest konieczne, gdyż ćwiczenia wykonuje się na boso lub skarpetkach.

Jest to kwestia indywidualna. Na ilość wizyt osteopatycznych niezbędnych do rozwiązania problemu wpływa wiele czynników. Ostateczna liczba konsultacji zależna jest głównie od stanu wyjściowego organizmu, złożoności problemu zdrowotnego oraz stosowania się do zaleceń osteopaty. Terapeuta po pierwszej wizycie określa orientacyjną ilość i częstotliwość zabiegów.

Generalnie leczenie osteopatyczne nie ma żadnych skutków ubocznych. Niemniej jednak u niektórych pacjentów może nastąpić chwilowe nasilenie objawów, które powinno ustąpić w 2 dni. Jest to związane z mobilizacją organizmu do samoregulacji i powstaniem w leczonym miejscu przejściowego stanu zapalnego .

Przyjmujemy płatności gotówką lub kartą. Wystawiamy faktury VAT.

Nie ma cenniejszego prezentu niż pełnia zdrowia. Nie zostawiaj jednak zdrowia swoich najbliższych w rękach losu. Wizyta u osteopaty może się okazać najlepszym prezentem w ich życiu. Mając to na uwadze, oferujemy możliwość zakupu bonów upominkowych na wizyty osteopatyczne.

Szczegóły w recepcji.

Masz pytanie na które nie znalazłeś odpowiedzi ?