Uwalnianie od stresu

Twoje ciało towarzyszy Tobie wszędzie o każdej porze dnia i w nocy. Rejestruje  sygnały przyjemności, dyskomfortu, stresu , napięcia oraz emocje, które przeżywasz. Czy jesteś świadomy  jak  istotnym narzędziem w pracy ze stresem,emocjami, traumą jest Twoje ciało? W jaki sposób pracując z ciałem możesz odzyskać energię oraz przywrócić wewnętrzny spokój i równowagę?

 

Zajęcia jogi odbywają się w formie pracy indywidualnej. Prowadzone są przez fizjoterapeutę, instruktor jogi. Ukierunkowane są na rozwiązywanie konkretnych problemów zdrowotnych. Joga terapeutyczna to indywidualne podejście do każdego Pacjenta, które opiera się na wiedzy znanej od tysięcy lat, zweryfikowanej przez naukę współczesną i doświadczenie naszego instruktora, dzięki czemu jest dopasowana do potrzeb i nastawiona na maksymalizację korzyści zdrowotnych osoby ćwiczącej.

Stosowane ćwiczenia łączą rozciąganie mięśni z ich nieznacznym napinaniem , wyrównując napięcia w ciele, co pomaga likwidować przykurcze mięśniowe, zwiększyć zakresu ruchu w stawach oraz kształtuje nawyk poprawnego trzymania postawy.

Joga terapeutyczna stanowi doskonałe uzupełnienie leczenia osteopatycznego i rehabilitacji, gdyż pozwala na utrwalenie efektów terapii oraz profilaktykę kolejnych urazów. Jest także doskonałą metodą na przywrócenie równowagi, uwolnienie od napięć i stresu.

Ćwiczenia uwalniające stres, traumę, emocje oparte są na  metodzie wykorzystującej wrodzone reakcje Centralnego Układu Nerwowego, genetycznie w nim zakodowane, jako naturalny mechanizm uwalniania głębokich napięć w mięśniach. Jest to sposób organizmu na powrót do stanu homeostazy i relaksacji. Ćwiczenia spełniają rolę regulatora nadmiernego stanu pobudzenia. Wytworzona w czasie stresu energia, zatrzymana w mięśniach i tkance łącznej uwalnia się. Zdrowie jest przywracane na wszystkich poziomach równocześnie, również na poziomie emocjonalnym.

Po opanowaniu techniki  ćwiczeń pod okiem specjalisty, to sposób na samodzielną regulację poziomu stresu, związanego z codziennymi doświadczeniami. Celem stosowania ćwiczeń jest przywrócenie naturalnej równowagi fizycznej i psychicznej, w której wszystkie układy ze sobą współpracują.

Zajęcia odbywają się w parach np. rodzic-dziecko, mają za zadanie przygotować do samodzielnej pracy w domu. System pracy opiera się na delikatnym , prostym do wykonania masażu.  Działa on zarówno uspokajająco jak i energetyzująco, w zależności od energetycznych potrzeb osoby masowanej. Często bywa tak, że naturalny przepływ energii blokuje się w wyniku traumy, trudnych przeżyć. Budujemy wtedy w swoim ciele ochronną zbroję. Jest to indywidualny, ochronny system przetrwania, powstały w wyniku traumatycznych doświadczeń. Obejmuje zarówno pamięć mięśniową, osobowościową, energetyczną jak i wspomnienia z łona matki. Delikatny dotyk rozpuszcza napięcie, uzdrawia traumę i przywraca przepływ energii.System opisany powyżej jest prostym, ale potężnym narzędziem. Jest to piękna technika „samopomocy”, która może być wykorzystywana wśród rodziny i przyjaciół.

KONTAKT

Masz do Nas pytania? Chciałbyś skontaktować się z Nami w sprawie wizyty? Napisz!