Osteopatia

Osteopatia (medycyna osteopatyczna)  jest filozofią, nauką i sztuką.

Osteopatia jako filozofia głosi koncepcję jedności struktury i funkcji organizmu w zdrowiu i chorobie.

Osteopatia jako nauka opiera się o nauki chemiczne, fizyczne i biologiczne związane z utrzymaniem zdrowia i profilaktyką, leczeniem i łagodzeniem skutków choroby.

Sztuka osteopatii polega na połączeniu i stosowaniu jej filozofii i nauki w praktyce, we wszystkich działach i specjalnościach medycyny.

Zdrowie opiera się na naturalnej  zdolności organizmu do oporu i zwalczania szkodliwych wpływów środowiska, w celu skompensowania  ich skutków, aby utrzymać odpowiednią barierę chroniącą od wpływu  zwykłych stresów codziennego życia, a także okazjonalnych, ciężkich stresów wynikających z radykalnego wpływu  środowiska i  aktywności.

Choroba rozpoczyna się, gdy ta naturalna zdolność jest osłabiona lub gdy bariera ochronna zostanie przekroczona lub przezwyciężona przez  szkodliwe wpływy.

Medycyna osteopatyczna  dostrzega ,że  wiele czynników upośledza tę zdolność i jej naturalną tendencję do regeneracji, a jednym z najważniejszych z tych czynników są lokalne zakłócenia lub zmiany układu mięśniowo-szkieletowego. Osteopatia ma na celu  zatem  wyzwolenie i rozwijanie wszystkich naturalnych zasobów organizmu, korzystając z siły starożytnej obserwacji , skupia się na pacjencie, a nie tylko na jego  chorobie.

KONTAKT

Masz do Nas pytania? Chciałbyś skontaktować się z Nami w sprawie wizyty? Napisz!